1. Jsme přímými dovozci.

2. Veškeré zboží máme skladem.

3. Objednávky odesíláme v co nejkratší době od objednání.

4. Možnost velkoobchodního odběru.

5. Neustále doplňujeme nové zboží.

6. Možnost osobního odběru na prodejně nebo ve skladu.

7. Nákup bez nutnosti registrace.

8. Slevnéné a akční zboží.

9. Velký výběr etnických hudebních nástrojů.

10. 14ti denní lhůta na vrácení zboží.

NOVINKY

arr3Nové lapače snů v nejrůznějších barvách.Naskladnili jsme lapače snů v nejrůznějších barevných kombinacích a velikostech. Nabídku lapačů snů... arr3Nově: Ochranné talismany Alláhovo modré oko.Rozšířili jsme na bídku o talismany a přívěšky se symbolem Alláhova oka, které se používá zejména v... arr3Nová zásilka z Nepálu.Celá zásilka z Nepálu je již nafocená a jednotlivé věci jsou už v naší nabídce. Nově nabízíme:...

DOPORUČUJEME

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

KONTAKTY

Ethnopes.cz
Nebory 360
73961 - Třinec
tel: 724032043
info@ethnopes.cz

ANKETA

Jakou máte dneska náladu?

jo, pohodička jo, pohodička 45% jde to jde to 22% nic moc nic moc 17% úplně na prd úplně na prd 16%

Pokud si chcete vyměnit ikonku, či odkaz, prosím napište žádost na e-mail: info@ethnopes.cz

Odkazy umisťujeme do sekce PARTNEŘI, nebo KATALOGY.

 


Co vlastně prodáváme

Djembe - bubny

 

Původ djembe sahá až do 12. století, kdy vznikla velká říše Mali. Djembe patří do kulturního dědictví Afriky, kde má význam pro mnoho států a kmenů. Djembe je také známý jako djenbe, jembe, sanbanyi, jymbe nebo yembe a spadá do skupiny membránofoních nástrojů. Djembe bývá zpravidla vyrobeno z tvrdého(dobře znějícího dřeva, tělo bubnu je vyřezáno do tvaru kalichu, je duté a potaženo kůží. Na buben se hraje holýma rukama. V dnešní době se djembe výrazně rozšířilo po celém světě a existuje velice mnoho výrobců, kteří umí kvalitní djembe vyrobit. Djembe vydává řadu pekusních zvuků, to umožňuje bubnu být využitý jako basový či sólový. Nyní bývají zvuky djembe používány  jako léčivé síly při muzikoterapii, jeho léčebná síla je také doplněna o moc, aby lidé tančili.

Didgeridoo (čti dydžerydu)

Také známé jako didjeridoo, nebo didge je dechový hudební nástroj původem z Australie. Didgeridoo bylo vyrobeno zhruba před 1500 lety v severní Australii lidem kmene Aborigines. Moderní didgeridoo jsou většinou válcovitého, či oválného tvaru a délky 1-3 metrů. původní didgeridoo jsou vyrobena z tvrdého dřeva, zejména různých druhů eukalyptu. Nyní mohou být didgeridoo vyrobeny jak z eukalyptu, tak z bambusu, netypických tvrdých dřevin, teaku, pvc, skla, skleněných vláken, kovu, hlíny, konopí nebo uhlíkových vláken. na didgeridoo se hraje nepřetržitým vibrováním rtů a pomocí speciální techniky dýchání tzv. cirkulační dýchání. Cirkulační dýchání vyžaduje dýchání nosem a současně se vyloučí vzduch z úst. Zkušený hráč může pomocí cirkulačního dýchání zahrát tak dlouhý, nepřetržitý tón, jak jen potřebuje. Někdo ještě používá při hře na didgeridoo náustek, který je vyroben ze včelího vosku. Didgeridoo bývá zdobené buď malováním, nebo vyřezáváním. Může také zůstat nezdobené(přírodní). Někteří výrobci nechávají didgeridoo záměrně čisté, aby ho pak mohli původní australští obyvatelé nazdobit, protože v Australii má zdobení didgeridoo velmi dlouhou tradici.

Palestina, shemag, arabský šátek, arafatka

Palestinský šátek má velice mnoho názvů, všude se mu říká trochu jinak, palestina je tradiční arabská pokrývka hlavy, vyrobená většinou z bavlněných látek, slouží jako ochrana před slunečním zářením, ale také k ochraně úst a očí proti navátému prachu a písku, původem shemag pochází ze Středního východu a z oblasti Afanistanu a Arábie, palestina je velice oblíbená i u vojenských jednotek, po celá desetiletí byly palestiny součástí oděvu britských jednotek, a to hlaně proto, že se shemag používá k maskování obličeje. V současné době je palestinský šátek nedílnou součástí módního trendu, nosí se zavázaný kolem krku jako šála, nebo přes hlavu jako šátek, může se použít i jako sukně, či jen tak přehozený přes ramena jako módní doplněk, původně byly palestiny pouze bílé (státy Perského zálivu, Kuvajt, Bahrajn), černobílé (převážně oblast Palestiny), nebo červenobílé (hlavně Jordánsko). Způsobů vázaní arabského šátku je opravdu hodně a obecně platí, že nejlepší způsob je ten, který Vám nejvíce vyhovuje a umíte ho.

Vonné tyčinky a stojánky

Vonné tyčinky se vyrábějí z aromatických přírodních materiálů, z nichž se při spalování uvolňuje voňavý kouř, proto se vonné tyčinky používají při náboženských obřadech, rituálních očistách, aromaterapii, meditaci, pro vytvoření nálady a pro maskování špatného zápachu, například z cigaret. Vonné tyčinky jsou známy již ze starověku, kde se používala pryskiřice z aromatických stromů nejen k pohlcení nepříjemných pachů, ale také k zahnání zlých démonů a naklonění si bohů, babyloňané třeba používali vonné kadidla k věštění a modlitbám. Vonné tyčinky byly nejčastěji spojovány s různými rituály v Číně a Indii, dodnes je hoření vonných tyčinek každodenní praxí v čínském náboženství. Existuje velice mnoho druhů vonných tyčinek, které se používají pro různé účely , či při různých slavnostních dnech. Největším výrobcem vonných tyčinek stále zůstává Indie, kde mají vonné tyčinky rovněž dlouhou tradici. K pálení vonných tyčinek se používají různé druhy stojánků, v našich zemích je zřejmě nejrozšířenější tzv. lyže, ale stojánky mohou mít roztodivné tvary.

Masky a dekorace ze dřeva

Masky bývají odedávna používány k ceremoniálním či praktickým účelům, masky se obvykle nosí na obličeji jako převlek, ochrana, či zábava, ačkoli mohou být umístěny i kdekoli jinde na těle, nebo mohou být použity jako dekorace. Po celém světě jsou masky používány pro jejich vyjadřovací sílu, jak rituální, tak divadelní. Masky jsou známým prvkem v mnoha průvodech, obřadech, rituálech a festivalech a jsou často prastarého původu. Maska je obvykle součástí kostýmu, který zdobí celé tělo a je nositelem tradice určité náboženské nebo sociální komunity. Rituální masky se vyskytují po celém světě. V Africe slouží masky jako maskování a tvoří součást náboženských obřadů při komunikaci s duchy, velice často masky představují zvířata, či ideál ženské krásy, místní kmeny věří, že jim masky pomou při komunikaci s duchy a bohy. V Indonesii jsou masky zase bohatě zdobené a barevné a to díky budhistickým a hinduistickým vlivům, které se zde mísí, dá se říci, že každá kultura je ve své minulosti spjata s určitým druhem masek, Evropu nevyjímaje. V současnosti bývá maska nedílnou součástí vybavení interieru, plní funkci především dekorační, ale i ochrannou.

YTk1OTU1NT